3 Aralık 2013 Salı

"Arıza" Sinyallerine DİKKAT!

Güvenli ve güzel bir ilişki kurmak için, ilişkinin başındayken bazı ipuçlarına dikkat etmek gerekir."Arızalı" biriyle bir ilişkiye başlayıp, hayatınızı zindan içinde geçirmek zorunda değilsiniz.Bu ipuçlarını baştan değerlendirerek, sorunlu insanları baştan tanıyıp henüz ilişki derinleşmeden kalbinizin kapılarını kapatmanız gerektiğini düşünüyorum.
Böylece kendinize daha güvenli bir ilişki için şans tanımış olabilirsiniz.
Peki bir erkeğin "arıza" sinyalleri verdiğini nasıl anlayacağız???
İşte size dikkat etmeniz gereken ipuçları...


Her şey yerinde ve kararında olduğunda güzeldir.Bir erkek usandırıncaya kadar mesajlar atıyor, arıyor ve sürekli hediyeler gönderiyorsa, baskın bir karaktere sahip olduğunu düşünebilirsiniz.Üstelik bu tavrı değişmiyor ve sizden de sürekli geri dönüş talep ediyorsa, ilişkiniz zaman içinde hem yıpratıcı hem de sıkıcı bir hal alır.
Bir çok kadın için çok hassas bir durumdur ki, bir erkek özel eşyalarınızı karıştırmakta bir sakınca görmüyorsa sizin mahremiyetinize saygı göstermeyen biri olduğunu düşünebilirsiniz.İlişkinin ilerleyen safhalarında size özel işlere müdahale etmek isteyecek biri olacak demektir.
Onu görmek için uygun olmadığınızı kibarca anlatmış olmanıza rağmen, baskıcı ve ısrarcı bir tavır sergiliyorsa; bu ilk başlarda size ilgi çekici gelebilir.Fakat ilerleyen dönemlerde sizinde bir birey olarak yaşam alanınız olduğunu düşünmediğini, o'na endeksli bir hayatınız olmasını istediğini fark edeceksiniz.O'nun da sizin de kendinize ait yaşam alanlarınız olduğunu unutmamalısınız.
Bir erkek sorunlarını çözmek için şiddete başvurmaktan çekinmiyorsa ve bu konuda olumlayıcı yaklaşımlar sergiliyorsa, ileride bir baş belası olma ihtimali yüksektir.Benden söylemesi...
Yalan...Bir ilişkide kabul edilmez durumlardan biri.Yalan söylediğini bile bile o ilişkiye devam etmek ister misiniz?! Unutmayın, yalan söylemek hiç bir zaman iyileşmeyen bir hastalık gibidir; bir kere söyledi bir daha olmaz diye düşünmeyin.
Kadınlara yönelik aşağılayıcı ifadeler kullanan bir erkek, size ne kadar güzel iltifatlar da etse bir önemi yoktur.Karşı cinse olan saygısı sadece sizinle sınırlı kalmamalı, çünkü her an bu saygıyı da yitirebileceğini unutmayın.
Kısacası fazla iyimser olmayıp, gerçekleri görmek için odaklanmaya davet ediyorum sizleri...
Aşk, kolay bulunmuyor ve değerine paha biçilemiyor.Fakat arızalı bir ilişki ile de ömür geçmez.

"Aşk"la kalın... :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder