1 Temmuz 2013 Pazartesi

Mutlu Çİftlerden "ÖMÜRLÜK" Sırlar

Uzun yıllar birlikte olan çiftlerin bir ya da birden fazla sırrı mutlaka vardır.Sadece sevdiğin insanın yanında olmak değil, onu tanımak ve benimsemek de bir süreç gerektiriyor.Çiftlerin ilişkilerini ayakta tutmak adına kendilerince buldukları yöntemleri, sırları sizler için araştırdım.

Sizlere de ilham vermesini diliyorum.


Öncelikli sırrımız, kesinlikle ve kesinlikle sevdiğiniz adamı/kadını önemsemek olmalı!Yeri ve zamanı geldiğinde tatlı sürprizler yapmak, hediyeler almak da önemli tabii ki; fakat karşınızdaki adamı/kadını insan olarak da önemsemeli, fikirlerini ve yaşam tarzını da yargılamadan saygı göstermelisiniz.

Yaptığım araştırmalarda görünen o ki, mutlu çiftlerin neredeyse %99'u birbirlerini çok iyi tanıyor ve gerçekten anlıyorlar.Büyük bir çoğunluğu hayatlarının ayrıntılarını, hayallerini, sıkıntılarını, değerlerini ve hedeflerini eşleriyle paylaşıyorlar.Zaman zaman "Nerede doğmuş olmak isterdin, neden?", "Mesela piyangodan para çıksa nereye ve neden giderdin?" gibi sorularla birbiriniz hakkında fikir sahibi olmaya çalışmak, mutlu bir çift olmak yolunda önemli bir sır...

Sadece böyle farazi sorular sormak da değil; gelecek kaygılarını, beklentilerini, en mutlu ya da mutsuz olduğu anları sormak da birbirinizin fikirlerini dinlemeye zaman ayırmak konusunda oldukça önemli.Pek çok çift, anlaşmazlığa düştüklerinde, eşlerinin fikirlerine katılmasalar da, onların bakış açılarını anlamaya çalışıyorlar.Empati kurmak, kendinizi karşınızdakinin yerine koymak, onu daha iyi anlamanıza yardımcı olurken büyük tartışmaları da önleyecektir.
Öyle büyük sürprizlere gerek yok.Küçük jestlerle de eşinizi mutlu etmeniz mümkün.Eşiniz için kahve yapmak, beğendiği bir kitabı ya da kıyafeti almak, ev işlerinde o söylemeden yapılan yardımlar, beklemediği herhangi bir anda yolladığınız sevgi dolu bir mesaj...Hepsi ve daha fazlası ilişkinin dinamizmini yükselten hareketlerdir.Sevdiğiniz insana yaptığınız jestlerin size nasıl güzel döndüğünü de görmüş olacağınızdan emin olun. :)

Çift olarak sosyalleşmek, ilişkilerin daha sağlıklı yürümesine yardımcı oluyor.Sadece kendileriyle baş başa kalan ve sorunlarını kendileri halletmeye çalışan çiftler, birbirlerini ne kadar severlerse sevsinler zamanla sorunlar sevginin önüne geçebiliyor.Sürekli sorunlardan bahsetmek ve çift olarak yalnız kalmak yerine arkadaş ortamlarınızda eğlenceli vakit geçirmek, sosyalleşmek çift olarak daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Birlikte eğlenebilmek, aynı şeylere kahkaha atabilmek ve birbirlerini güldürebilmek mutlu çiftlerin en büyük sırlarından biri...İyi bir beraberlik için komedi ve espri anlayışının uyumlu olması karşılıklı olarak aranan bir kriterdir.Abartıya kaçmamak suretiyle tabii ki... :)

"Aşk"la kalın... :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder